Logan 2006 1,4Mpi Netopí

2004 - ....
Odpovědět
LoganMpi
Příspěvky: 1
Registrován: ned 02. úno 2014 15:43:20

Logan 2006 1,4Mpi Netopí

Příspěvek od LoganMpi »

Ahoj,
chtěl bych poprosit o pomoc s tímto problémem, který nám už nějakou dobu nedává spát..

Jedná se o Dacia Logan rok 2006, 1,4Mpi, verze s klimatizací.
Můj problém je v tom, že auto netopí. Jako první jsem šel po termostatu, neboť mi bylo divné, že na displeji se zobrazují po uplném zahřátí motoru pouze 2 čárky. Koupil jsem tedy nový termostat, vše řádně odvzdušnil a doufal, že je vše vyřešeno. Avšak nikoliv. Znovu jsem tedy demontoval nový termostat a spolu s tím starým jsem je ozkoušel zda fungují v postupně se vařící vodě a s teploměrem. Nový i starý se otevíral naprosto bezchybně. Namontoval jsem jej tedy zpět a znovu odvzdušnil systém. Smířil jsem se tedy s tím, že 2čárky znamenají provozní teplotu...
Dal jsem se tedy do rozebrání palubní desky a sázel jsem na nefunkční klapku směšování vzduchu, avšak ta je plně funkční. Jako další jsem měl podezření na zarostlý výměník tepla, ale vstupní i výstupní trubky (vedle plynového pedálu) jsou po zahřátí motoru horké, že na nich nelze udržet ruku, takže i to jsem musel vyloučit. Pečlivě jsem zkoušel celý přední panel a ten je také plně funkční - regulace teploty, regulace otáček ventilátoru, regulace proudění vzduchu (nohy,okno atd) i vnitřní/venkovní okruh. Není prasklá ani žádná z pojistek..
Chci Vás proto poprosit, zda Vás nenapadá, čím by mohla závada být. Když je vůz zahřátý na provozní teplotu a pustím topení na maximální teplotu a na 1. nebo 2. stupeň, fouká z výdechů jen tak o 15% teplejší vzduch, než je venku..

Děkuji za jakoukoliv radu,neboť v tomto počasí je vůz takřka nepoužitelný :roll:

DachnaDriver
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 09. říj 2014 14:27:00

Logan 2006 1,4Mpi Netopí

Příspěvek od DachnaDriver »

Teda, podle toho, co píšeš je té neřešitelný :-(

Uvažuji:
Jestli jde to topení horká voda, z topení taky, tak je problém buď:
1/ Radiátoru
2/ Klapky

Jestli s tím nebudeš vědět rady, mohu Ti doporučit známého:
http://www.autoindividual.cz/

Odpovědět