Dacia Forum
http://www.dacia-forum.cz/

Jak uskladnit alu kola před zimou?
http://www.dacia-forum.cz/viewtopic.php?f=38&t=8449
Stránka 1 z 1

Autor:  admin [ čtv 23. kvě 2019 11:23:08 ]
Předmět příspěvku:  Jak uskladnit alu kola před zimou?

Vyčistit, zabalit a spát. Přípravu alu kola na dlouhé období zimního spánku nelze podcenit. Nechcete přece, abyste, až je na jaře opět povoláte do zbroje, našli jen rzí prožrané šišky, kterým se i plecháče budou smát.

Je nezbytné, abyste na zimní odpočinek posílali pouze disky pečlivě vypucované. Speciálními prostředky či čistou vodou, zásadně ale bez agresivních chemikálií.

Zatímco pneuservisy si účtují částky v řádu stovek korun za uschování kol přes sezonu, doma vše zvládnete s minimálními náklady, máte-li tedy místnost beze světla se stálými podmínkami. A protože málokterá žena by v obýváku strpěla sadu kol i s pneumatikami, bude pro tyto účely vhodnější například sklep či jiné místo podobného charakteru, ve sklepě navíc dochází k menším výkyvům teplot, slunce sem nedosáhne a jako bonus tu nejsou zdroje nežádoucího tepla. To všechno naší věci převelice prospívá. Vzduch v místnosti by neměl přesáhnout 70% vlhkost, rtuť v teploměru vystoupat nad 25° C, nebo klesnout pod -5° C - to nemají litá kola ráda.

Samozřejmě, že nenecháte kola ležet jen tak. Navýsost vhodné je zabalit každé kolo zvlášť do igelitového pytle nebo textilního vaku. To vše ale až budou kola i gumy naprosto suché.

Kola můžete uložit na speciální háky k tomuto účelu vyrobené. K dostání jsou i police a stojany, ale stejně tak postačí i prosté položení kol na sebe.
A jednoho krásného jarního dne se vzbudíte, labužnicky se protáhnete a vydáte se do sklepa probudit k životu své letní disky a s pocitem dobře odvedené práce dáte na půl roku zimnímu dezénu sbohem.

Přílohy:
dacia.jpg
dacia.jpg [ 57.73 KiB | Zobrazeno 1741 krát ]

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/