Dacia a LPG je geniální řešení

Tiskové zprávy a novinky o vozech DACIA
Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 56
Registrován: pát 05. lis 2010 15:20:39
Kontaktovat uživatele:

Dacia a LPG je geniální řešení

Příspěvek od admin »

Pohon na LPG je v ČR zajímavý a oblíbený. Dacia tuto šanci uchopila za vlasy a působí přímo na držgrešlovství české povahy. LPG je totiž citelně lacinější než klasická paliva.Tovární zástavba na LPG je jistota. Jedná se o variantu, která nevyžaduje zásah do vozidla. Můžete si užít bezpečí tovární záruky vám u nového auta nabídne pouze varianta přímo z výroby.

Dacia se svoji šestnáctistovkou narazila na emisní limity a s LPG motory byl roku 2018 šmitec. Nový rok 2019 / 2020 přinesl řešení a LPG je zpátky v nabídce. Nová LPG jednotka je spojená pouze s přeplňovaným litrovým tříválcem. Motor s označením 1,0 TCe produkuje výkon100 koní a 170 Nm. Novinkou a to horkou je dostupnost LPG pro modely Sandero, Logan, Logan MCV a Duster. Samozřejmostí je technologie duo nádrží. Tedy jednou na benzin a druhou na LPG. Standardně Dacia sosá LPG a na benzín přechází pouze když LPG dojde.
dacia.jpg
dacia.jpg (17.39 KiB) Zobrazeno 12351 x
Ekonomické výhody jsou neoddiskutovatelné. 40% úspora nákladů hovoří za vše, takže rychle zbude na elektrony. Druhotnou výhodou je snížení emisí CO2 o 12 %. Plnou záruku 3 roky nebo 100 000 km dostanete k vozidlu. Kontrola systému LPG je součástí garanční prohlídky. Nádrž na LPG navíc není nutné po 10 letech měnit. A to celé za 10 000 Kč příplatku. Jen hlupák si koupí benzínový model.

Odpovědět