Kalibrace baterie jako jedna z cest ke zpomalení úbytku její kapacity

Tiskové zprávy a novinky o vozech DACIA
Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 56
Registrován: pát 05. lis 2010 15:20:39
Kontaktovat uživatele:

Kalibrace baterie jako jedna z cest ke zpomalení úbytku její kapacity

Příspěvek od admin »

Současné možnosti výpočetní techniky jsou prakticky nekonečné. Jednou z mála věcí, která jí brání v ještě větším rozletu, jsou ale baterie, které stále ještě nedosahují takových parametrů výdrže, které starost o to, zda máme nebo nemáme dostatečně nabitý počítač, poslali jednou provždy k ledu. Přesto se lze ale o baterii v notebooku starat tak, aby její degradace probíhala co nejpomaleji. Jednou z věcí, jejímž prostřednictvím lze baterii pomoci, je její kalibrace.

Kalibrace baterie notebooku
Vzletným názvem kalibrace baterie do notebooku Asus není v tomto případě nic jiného, než prosté opětovné nabití baterie na 100 %, a následné vybití. Aby tento cyklus proběhl co nejrychleji, vyplatí se změnit nastavení napájení tak, aby počítač nepřecházel ani ve chvíli, kdy mu již baterie bude zbývat několik posledních procent, do stavu hibernace.

Kromě prostého cyklu zahrnujícího kompletní vybití a opětovné 100 % nabití, lze kalibraci baterie realizovat v BIOSu, případně při použití některého specializovaného programu. Každopádně se vyplatí jednou za čas tuto akci provést, neboť může pomoci udržet baterii v dobrém stavu o něco déle. Nejedná se však o samospasitelné řešení, baterie zkrátka postupem času svoji kapacitu ztrácí vždy.

Jak zpomalit stárnutí
Tuto otázku si nepokládají pouze ženy, ale také majitelé počítačů. Cestou ke zpomalení stárnutí baterie v notebooku je její pravidelné používání, přitom však používání úsporné. Nepoužívat maximální jas obrazovky, vypínat nepotřebné funkce a aplikace, vyhýbat se použití optických mechanik… šetření se pozitivně projeví nejen na délce jednoho cyklu, ale také na životnosti baterie.

Jednou však nadejde okamžik, kdy už žádné kouzlo nepomůže a baterii bude třeba vyměnit. Nejedná se o nic zvláštního, životnost baterie je skutečně většinou kratší, než životnost počítače jako celku.
Přílohy
asus.jpg
asus.jpg (23.09 KiB) Zobrazeno 9891 x

Odpovědět