Odjezd na dovolenou v malém autě je horor. Jak to změnit?

Tiskové zprávy a novinky o vozech DACIA
Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 56
Registrován: pát 05. lis 2010 15:20:39
Kontaktovat uživatele:

Odjezd na dovolenou v malém autě je horor. Jak to změnit?

Příspěvek od admin »

Dovolená je dnes skoro sprosté slovo, ale dobré časy se jistě vrátí. Každý z nás zná situaci, kdy nosíte kufry do auta, žena stále balí další a další tašky, ale zavazadlový prostor automobilu už je pomalu plný. Profíci na hru Tetris dokáží uspořit mnoho prostoru, ale hatchback a rodinná dovolená prostě dohromady nejdou, ani kdybyste se zbláznili. Není se tak vůbec čemu divit, že v České republice je velice oblíbená karoserie kombi - ale ani ta však nemusí stačit. Ale co s tím? Koupit si káru, karavan, anebo snad valník? Řešení nemusí být vůbec tak extrémní.

Spíše než po novém a prostornějším autě, či případně drahém valníku, se porozhlédněte po daleko finančně levnější variantě ve formě nosičů a boxů na střechu. Nosiče na střechu, případně zadní nosič vám totiž může bez nadsázky zachránit celou dovolenou. Jedinou podmínkou je, aby auto mělo tažné zařízení, na nějž můžete připevnit třeba zadní nosič kol, a nabízelo možnost namontovat na střechu hagusy - podélné střešní nosiče.


Střešní box = Praktický nosič na střechu

Střešní box se stává dovolenkovým ideálem. Je uzavíratelný, tudíž věci v něm schované budou vždy chráněny před deštěm a dalšími nezmary počasí. Zároveň je díky své relativně nízké hmotnosti snadno přenositelný a dá se s ním dobře manipulovat i při upevňování na auto. Vejde se toho do něj opravdu hodně, od sportovního vybavení až po oblečení - mnoho dovolenkářů jej volí jako poslední řešení, aby doma nemusely zůstat plavky.


Střešní koš - Atypický nosič na střechu

Střešní koš je v České republice věc vídaná prakticky pouze na terénních vozech. Tento drátový koš umožňuje snadné a pevné uchycení nejrůznější předmětů, ať už to jsou kufry nebo nářadí. Výhodou střešních boxů je možnost uchytit do nich věci jakéhokoliv tvaru, a to až do výrobcem vašeho auta udaného maximálního využitelného zatížení střechy.
Na druhou stranu obrovskou nevýhodou je přímý kontakt s venkovním prostředím. Na rozdíl od střešního boxu tedy prší na vše, co je ve střešním koši položeno. Není tedy rozhodně vhodný k převážení oblečení či jídla.


Nosiče kol na tažné zařízení

Největším žroutem prostoru a zároveň jedněmi z nejhůře převozitelných věcí jsou kola. Nejsou skladná a praktická, takže zaberou celý kufr. Ani jejich umístění na střešní nosič není dvakrát dobré, neboť se musíte neustále strachovat o to, abyste s kolem někde nezavadili o větev stromu. Rovněž s kolem na střeše se nevejdete prakticky do žádné z garáží. Kola je tak ideální nechat venku za autem uchycená na zadním nosiči. Toto řešení je vhodné pro všechny modely aut. Kola jsou jednoduše poskládaná bokem vedle sebe a nezabírají žádný prostor ve voze.
Přílohy
do-cfs065a-a-034ef25269-660x371.jpg
do-cfs065a-a-034ef25269-660x371.jpg (74.15 KiB) Zobrazeno 10319 x

Odpovědět