Povinné ručení zkušenosti

Tiskové zprávy a novinky o vozech DACIA
Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 56
Registrován: pát 05. lis 2010 15:20:39
Kontaktovat uživatele:

Povinné ručení zkušenosti

Příspěvek od admin »

Řidiči - majitelé vozidel často hledají recenze k povinnému ručení. Obecně řečeno se jedná o naprosto zbytečné téma. Povinné ručení je pojištění, které kryje škody způsobené někomu jinému tedy poškozenému. Majitel vozidla, který někoho poškodil neuvidí z povinného ručení ani korunu a řešení škody bude plně mezi poškozeným a pojišťovnou. K čemu tedy majitel potřebuje recenze na povinné ručení? Prakticky úplně k ničemu.

Co je tedy skutečně důležité při sjednání povinného ručení?
Výše pojistných limitů je skutečně důležitý pojem. Prvním limitem je limit na škody a druhým limitem je limit na zdraví. Pojišťovna na základě Vaší pojistky uhradí škody třetím osobám a to pouze do výše pojistných limitů. Zákon stanovuje minimální limity. Ze zákona jsou tyto limity stanoveny na 35 / 35 milionů na škody na majetku a škody na zdraví. V případě, že tyto limity nestačí, tak je za škodu stále odpovědný viník nehody. Je tedy dobré zvážit zda sleva spojená s minimálními limity je vyvážená s rizikem vyšší škody.

Cena povinného ručení
Výše částky pojistného je závislá na výše zmíněných pojistných limitech, ale také na technických parametrech vozidla jako je :
- objem motoru,
- typ vozidla,
- značka vozu,
- model auta,
- rok výroby.

Neméně důležitý je také majitel vozidla a jeho osobní profil. Zejména se jedná o jeho věk, bydliště, ale také počet pojistných událostí / nehod. Když majitel nebourá / neboural má nárok na tzv. bonusy. Na základě bonusů je možné uplatnit slevy na povinné ručení.

Připojištění
Pojišťovny bojují o své potencionální zákazníky i pojištěním mimo rozsah běžného povinného ručení. Běžné povinné ručení vychází ze zákonem udané definice. Příkladem takového připojištění je střet se zvěří nebo připojištění zavazadel.

Závěrem tedy musíme konstatovat, že není důležité jak je kdo spokojený s pojišťovnou, které chcete platit povinné ručení, protože se Vás to jednoduše netýká. Vaší povinností je uhradit vydanou fakturu a povinností pojišťovny je uhradit vzniklou škodu, kterou jste způsobili. Klíčovými údaji o pojišťovně jsou cena a výše pojistných limitů.
dacia_1.jpg
dacia_1.jpg (103.8 KiB) Zobrazeno 10702 x

Odpovědět